0800 609 609 (Po-Pia. 7 - 15)
DOVOZ LIEKOV ZO ZAHRANIČIA

Zaistíme pre vás dovoz vašich nedostupných liekov

Pre lieky, ktoré na Slovensku momentálne nie sú dostupné, prezistíme ich dostupnosť v zahraničných partnerských lekárniach. V prípade dostupnosti Vám tieto lieky doručíme až domov.

Stalo sa vám niekedy, že vám lekár predpísať lieky, ktoré nemôžete v žiadnej lekárni zohnať? Obvykle je to spôsobené dlhodobým výpadkom niektorých liekov v slovenskej distribučnej sieti. Tieto lieky sú však často dostupné v partnerských lekárňach v zahraničí. Aby ste dostali takú zdravotnú starostlivosť, ktorú si zaslúžite, rozhodli sme sa, že zaistíme vyzdvihnutie vašich liekov v týchto lekárňach v zahraničí.

Jedná sa o nadštandardnú službu, ktorá je spoplatnená čiastkou 5 € za každý bloček.

Aby sme vám liek mohli zo zahraničia doviezť, musí byť na Slovensku registrovaný a dostupný aj v zahraničí v lekárňach s ktorými spolupracujeme – túto informáciu vám radi preveríme.

Registrujte sa

ak ste tak zatiaľ neurobili, môžete tu

Odfoťte váš tlačený recept

ak ho nemáte, vyžiadajte si ho u svojho lekára

Zadajte svoje rodné číslo,

aby sme overili, že ste náš klient, a nahrajte fotku receptu

Pre lieky zájdeme

do našich partnerských lekární v zahraničí

Lieky vám privezie kuriér DPD

do 3 týždňov od odoslania formulára

Nechajte si lieky preplatiť

stačí, keď kontaktujete svoju poisťovňu

Výhody pre vás

Dostanete lieky, ktoré potrebujete

A nemusíte obchádzať viac lekární, aby ste svoje lieky dostali.

Ušetríte čas a peniaze za cestu do lekárne

Za službu zaplatíte 5 €, čo je menej ako koľko by vás stála doprava pre lieky.

Lieky doručíme priamo k vašim dverám

Vy si len zásielku s liekmi prevezme od kuriéra.

Ťažko dostupné lieky jednoducho a bezpečne

Pokiaľ chcete vopred poznať orientačnú cenu liekov, zavolajte nám na 0800 609 609 alebo napíšte na podpora@medicamentum.sk a povedzte nám, o aký liek máte záujem.

Registrační formulář - dovoz

Potrebujeme overiť, že ste sa u nás už registrovali, inak vám službu nemôžeme poskytnúť. Ešte nie ste náš klient? Zaregistrujte sa

Často sa nás pýtate

Koľko táto služba stojí a prečo je spoplatnená?

Služba je spoplatnená čiastkou 5 € a to z toho dôvodu, že s touto službou je spojená aj preprava liekov zo zahraničia, ktorá je náročná finančne aj časovo. Aj tak je výsledná čiastka 5 € nižšia, než koľko by ste investovali v prípade, že by ste si pre lieky do zahraničia išli osobne.

Dozviem sa vopred, koľko za lieky zaplatím?

Ceny liekov sa neustále menia. Najlepšie je teda nám vždy zavolať alebo napísať s dotazom na cenu konkrétneho lieku a my vám zistíme aktuálnu cenu, aby ste vedeli, s akou čiastkou pri doručení počítať.

Ako za lieky zaplatím?

Za lieky zaplatíte zaplatíte až pri ich prevzatí od kuriéra. Platba je možná v hotovosti aj kartou – záleží len na vás a vašich preferenciách.

Ako získam peniaze za lieky od poisťovne?

Zdravotné poisťovne preplácajú lieky do šiestich mesiacov od ich kúpy na základe žiadosti poistenca. K žiadosti o preplatenie lieku vždy treba do poisťovne doložiť originál dokladu o zaplatení a kópiu lekárskeho predpisu. Tieto dokumenty teda zašlite alebo doneste do vašej poisťovne. Prípadne sa môžete obrátiť na infolinku vašej poisťovne, aby ste si tento postup v konkrétnej poisťovni overili.

Ako dlho trvá doručenie?

Je to zhruba 5 pracovných dní od nahrania vášho receptu až po doručenie na vašu adresu. Aj keď je samotné doručenie rýchle (obvykle prebehne hneď nasledujúci pracovný deň po odovzdaní dopravcovi), my musíme najskôr zaistiť vyzdvihnutie vašich liekov zo zahraničia.

Ako je možné, že zaistíte doručenie aj nedostupných liekov?

Je to dané tým, že hoci niektoré lieky na Slovensku nie sú dostupné, stále sú k dispozícii v zahraničí v partnerských lekárňach, z ktorých môžeme zaistiť vyzdvihnutie a následné doručenie k vám.

Je možné objednávku stornovať?

Objednávku je možné stornovať iba v deň nahrania vášho receptu. Neskôr to už nie je možné.

Je možné reklamovať lieky dovezené zo zahraničia?

Samozrejme, že áno. Avšak takto doručené lieky je možné reklamovať iba z dvoch dôvodov, ktoré sú však nepravdepodobné – prepadnutý dátum expirácie alebo doručenie iného produktu.